Gerrit Adrianus de Raadt (Barendrecht, 20 maart 1818 – Dordrecht, 31 december 1883) was aanvankelijk advocaat en daarna rechter en eenentwintig jaar burgemeester van Dordrecht. Hij zat acht jaar in de Tweede Kamer en twaalf jaar in de Eerste Kamer.

Loopbaan:

  1. advocaat te Dordrecht, van 1841 tot 1854
  2. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Dordrecht, van 5 juli 1852 tot 26 april 1853
  3. rechter Arrondissementsrechtbank te Dordrecht, van 23 augustus 1854 tot 1 oktober 1862
  4. lid gemeenteraad van Dordrecht, van 25 november 1856 tot 10 oktober 1862
  5. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Dordrecht, van 25 april 1860 tot 1 oktober 1866
  6. burgemeester van Dordrecht, van 1 oktober 1862 tot 31 december 1883
  7. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Dordrecht, van 19 november 1866 tot 3 januari 1868
  8. lid Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het kiesdistrict Ridderkerk, van 5 juli 1870 tot september 1871
  9. lid Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de provincie Zuid-Holland, van 18 september 1871 tot 31 december 1883

Als liberaal parlementslid hadden vooral de spoorwegen (aanleg, exploitatie etc.) en economische onderwerpen zijn belangstelling.